21 Janar 2019
 Facebook Twitter YouTube 
RAPORTO
Na kontaktoni në info@shkodrapress.com - E hene, 14 Prill 2014 16:36
Na shkruani për çdo shqetësim që doni të bëni publik në info@shkodrapress.com - E merkure, 10 Dhjetor 2014 22:36

SALLONI I VJESHTËS 2015- EDICIONI i 9-të

Me dt.20 dhjetor 2015 në Galerinë e Arteve të Shkodrës,...


Lexo me shume

GJYKATA JEP MASËN "ARREST SHTËPIE" PËR ISH-KRYEKOMUNARIN NIKOLL MARKU

Gjykata e Shkallës së Parë në Shkoder zbuti masën e...


Lexo me shume

RENEA VRET AUTORIN E VRASJES SË KOMANDATIT TË FNSH-SË, SHKODËR

Gjatë gjithë natës forcat Speciale të RENEA-s, kanë mbajtur nën...


Lexo me shume

SHKODËR / VRITET KOMANDANTI I GRUPIT TË FORCAVE TË NDËRHYRJES SË SHPEJTË

Komandanti i grupit të Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë në...


Lexo me shume

PROKURORIA FUT NË BURG GJITHË KOMUNËN E VELIPOJËS

Me kërkesë të Prokurorisë së Shkodrës, gjykata ka vendosur masën...


Lexo me shume

MYFTIU I SHKODRËS URON BESIMTARËT MUSLIMAN PËR FESTËN E "KURBAN BAJRAMIT"

Të dashur besimtarë, vëllezër dhe motra muslimanë!Të nderuar bashkëqytetarë shkodranë! Lebbejkall-llahumme...


Lexo me shume

NDËRRON JETË ARTISTI I MADH SHKODRAN, TONIN TËRSHANA

Ka ndërruar jetë në moshën 66-vjeçare këngëtari i njohur i...


Lexo me shume

SHKODËR, ZHVILLOHET PROTESTA KUNDËR MASAVE TË ANTI-INFORMALITETIT

Përfaqësues të sindikatave, të biznesit dhe qytetarë të Shkodrës janë...


Lexo me shume

SALLONI I VJESHTËS 2015- EDICI...

Me dt.20 dhjetor 2015 në Galerinë...

GJYKATA JEP MASËN quot;ARREST...

Gjykata e Shkallës së Parë në Shkod...

RENEA VRET AUTORIN E VRASJES S...

Gjatë gjithë natës forcat Special...

SHKODËR / VRITET KOMANDANTI I ...

Komandanti i grupit të Forcave të N...

PROKURORIA FUT NË BURG GJITHË ...

Me kërkesë të Prokurorisë së Shkodr...

MYFTIU I SHKODRËS URON BESIMTA...

Të dashur besimtarë, vëllezër dhe m...

NDËRRON JETË ARTISTI I MADH SH...

Ka ndërruar jetë në moshën 66-vjeça...

SHKODËR, ZHVILLOHET PROTESTA K...

Përfaqësues të sindikatave, të bizn...

TITRAT E FUNDIT

SHKODËR / PLAGOSET ME ARMË ZJARRI NJË PERSON TEK "DOLLARI"

SHKODËR / PLAGOSET ME ARMË ZJARRI NJË PERSON TEK "DOLLARI"

Një person është plagosur me armë zjarri në Shkodër. Ngjarja është regjistruar në orët e paradites së sotme në zonën e njohur si “Dollari”, ku shtetasi Lulzim Leckaj është qëlluar me armë zjarri. Burime nga vendi i ngjarjes bëjnë me dije se ngjarja ka ardhur pas një konflikti që Lelckaj ka pasur me një person të dytë, identiteti i të cilit nuk dihet ende. Lulzim Leckaj mësohet se është transportuar drejt spitalit rajonal të Shkodrës për marrjen e ndihmës mjekësore.Ndërkohë policia e mbërritur në vengjarje ka nisur hetimet dhe po punon për...

Ads2

INTERVISTA

PARADA SHQIPTARE PO VJEN!  TREGO KUSH JE!

PARADA SHQIPTARE PO VJEN! TREGO KUSH JE!

1. Sa vite ka “Rrënjët Shqiptare-Albanian Roots”? Këtë vit “Rrënjët Shqiptare-Albanian...

'DAIKA', Shoqata gjermane që përmirëson shikimin e fëmijëve shqiptarë

'DAIKA', Shoqata gjermane që përmirëson shikimin e fëmijëve shqiptarë

  Fëmijët shqiptarë gjithnjë e më tepër janë të predispozuar të...

OP - ED

'Weltliteratur'

'Weltliteratur'

Zija Vukaj /  Koncepti Weltliteratur, që do të thotë letërsi botërore,...

Rritja e cilësisë së Arsimit Profesional sjell rritjen e punësimit

Rritja e cilësisë së Arsimit Profesional sjell rritjen e punësimit

Ledi Golemi Lacej  /     Domosdoshmeria për arsim dhe aftësim profesional...

Me thuaj si të të kuptoj

Me thuaj si të të kuptoj

Evans Drishti  /   Jo shumë larg në kohë, vetëm pak...

LETERSI

Fëmijë lajmëtare / Nerinda Hysa

Fëmijë lajmëtare / Nerinda Hysa

  Aty te ai kopësht i vocërr me pemishte bojë blu...

Deklaratë shtypi / Frederik Rreshpja

Deklaratë shtypi / Frederik Rreshpja

Skllevër mosmirënjohës, ju deri dje Te këmbët e diktatorit jeni shtrirë, Dhe...

Përkthyesit J. V. Piqueras

Përkthyesit J. V. Piqueras

*** Përkthyesit, nga Juan Vicente Piqueras për Jorge Luis Borges dhe përkthyesve...

Ai kalë / Erion Temali

Ai kalë / Erion Temali

(Ky tregim është fitues  i çmimit letrar "Skënder Drini") Pasi kishte...

Kupe Danja / Arshi Pipa

Kupe Danja / Arshi Pipa

Kû bân brryl kah Arra e Madhe rruga e Tepes n'për...

Gjakmarrja / Martin Camaj

Gjakmarrja / Martin Camaj

Vetmia ka thithë erën e bjeshkës dhe fije bari as fletë...

SPORT

Ferdinand Jaku, infermieri–sportist

Ferdinand Jaku, infermieri–sportist

Ne territorin shqiptar nuk eshte e zakonshme te hasesh binomin...

Vllaznia barazon në fund me Kukësin, merr pikën e parë në këtë sezon

Vllaznia barazon në fund me Kukësin, merr pikën e parë në këtë sezon

Vllaznia ka arritur pikën e parë në këtë sezon, teksa...

Kupa e Shqipërisë / Vllaznia rikthehet tek fitorja, mposht Pogradecin dhe kualifikohet

Kupa e Shqipërisë / Vllaznia rikthehet tek fitorja, mposht Pogradecin dhe kualifikohet

Pas 5 humbjeve rradhazi në kampionat dhe barazimit në kupë...

Sa shumë emra për stolin e Vllaznisë….

Sa shumë emra për stolin e Vllaznisë….

Largimi i trajnerit Luan Zmijani nga ekipi i Vllaznisë ka...

Zmijani: Do të takohem me drejtuesit për të diskutuar rreth të ardhmes time

Zmijani: Do të takohem me drejtuesit për të diskutuar rreth të ardhmes time

Humbja ndaj Laçit ka zhgënjyer edhe trajnerin Zmijani, i cili...

Laçi thellon krizën e Vllaznisë duke e mposhtur në Pukë

Laçi thellon krizën e Vllaznisë duke e mposhtur në Pukë

Vllaznia rregjistron humbjen e pestë rradhazi në po kaq ndeshje...

BAR SHKODRA

Ja 15 “titanët” e teknologjisë

Ja 15 “titanët” e teknologjisë

Dikur Oscar Wilde thoshte “Rinia tretet në rini”. Kjo shprehje...

Ja si shtrembërohet Iphone 6+ (VIDEO)

Ja si shtrembërohet Iphone 6+ (VIDEO)

Qëkur ka dalë në qarkullim Iphone 6+ ka patur akuza...

NJOFTIME

Kërkoni diplomë ndërkombëtare?

Kërkoni diplomë ndërkombëtare?

Objektivi juaj i rrallës është një diplomë ndërkombëtare? Bëhu pjesë...

Shkodër / Më 26 Prill zhvillohet 'Kampionati i debatit', aplikoni për tu bërë pjesë

Shkodër / Më 26 Prill zhvillohet 'Kampionati i debatit', aplikoni për tu bërë pjesë

Nisma Vullnetare Studentore në bashkëpunim me Shoqatën Kulturore Ardhmëria, organizojnë...

Te pergjithshme

Qejt e rrugave

Qejt e rrugave

Rozafa Shpuza / Ata sfidojnë indiferentë zhumhurin qytetas e nuk bahen merak se kanë bjerrë amanetin...

Dritëhije

Dritëhije

Zija Vukaj/  Aty në pedonalen e qytetit tim, ku përqafohen dashuritë e feve të mëdha abrahamike,...

Njeriu që thotë “JO”

Njeriu që thotë “JO”

Nga Javier Cerkas Mena  Përgatiti Zija Vukaj   E dimë ç’është intelektuali: bëhet fjalë për një person që,...

SONDAZH

Ku do i bëni pushimet e verës?

Brenda Shqipërisë - 39.1%
Nuk do bëj pushime - 37.9%
Jashtë Shqipërisë - 23%

Votat totale: 87
The voting for this poll has ended on: 20 Aug 2015 - 16:03

REKLAMA (2)

VIDEO PROMO

VIDEO PROMO

ME TE LEXUARA