15 Dhjetor 2018
 Facebook Twitter YouTube 
RAPORTO
Na kontaktoni në info@shkodrapress.com - E hene, 14 Prill 2014 16:36
Na shkruani për çdo shqetësim që doni të bëni publik në info@shkodrapress.com - E merkure, 10 Dhjetor 2014 22:36
E marte, 22 Shtator 2015 20:52

NDËRRON JETË ARTISTI I MADH SHKODRAN, TONIN TËRSHANAKa ndërruar jetë në moshën 66-vjeçare këngëtari i njohur i muzikës së lehtë shqiptare, Tonin Tërshana. Lajmi për vdekjen e tij është konfirmuar nga familjarët. Tërshana ndërroi jetë në spitalin “Nënë Tereza” pasi vuante nga një sëmundje e rëndë.

Tonin Tërshana përbën një rekord në skenën shqiptare, pasi që në debutimin e parë, në Festivalin e 4 në Radio, me këngën “Kur vjen pranvera” merr çmimin e parë kur ishte vetëm 16 vjeç.

Ka fituar çmimin e parë dhe në Festivalin e 11-të të RTVSH. Ka marrë pjesë në mbi 20 festivale duke fituar 4 çmime të para duke u bërë një ndër këngëtarët me më shumë trofe në Festivale. Tërshana është dekoruar edhe me titullin “Mjeshtër i Madh”.

Këngëtari shkodran pak ditë më parë përfitoi nga shpërndarja e banesave sociale ne zonen e Shkozës. Ishte vetë kryebashkiaku Erion Veliaj i cili i dhuroi çelsat e shtëpisë.

Shkodra Press

Lexuar 11444 here

Te pergjithshme

Qejt e rrugave

Qejt e rrugave

Rozafa Shpuza / Ata sfidojnë indiferentë zhumhurin qytetas e nuk bahen merak se kanë bjerrë amanetin...

Dritëhije

Dritëhije

Zija Vukaj/  Aty në pedonalen e qytetit tim, ku përqafohen dashuritë e feve të mëdha abrahamike,...

Njeriu që thotë “JO”

Njeriu që thotë “JO”

Nga Javier Cerkas Mena  Përgatiti Zija Vukaj   E dimë ç’është intelektuali: bëhet fjalë për një person që,...

SONDAZH

Ku do i bëni pushimet e verës?

Brenda Shqipërisë - 39.1%
Nuk do bëj pushime - 37.9%
Jashtë Shqipërisë - 23%

Votat totale: 87
The voting for this poll has ended on: 20 Aug 2015 - 16:03

VIDEO PROMO

VIDEO PROMO