15 Dhjetor 2018
 Facebook Twitter YouTube 
RAPORTO
Na kontaktoni në info@shkodrapress.com - E hene, 14 Prill 2014 16:36
Na shkruani për çdo shqetësim që doni të bëni publik në info@shkodrapress.com - E merkure, 10 Dhjetor 2014 22:36
E shtune, 03 Tetor 2015 18:27

SHKODËR / VRITET KOMANDANTI I GRUPIT TË FORCAVE TË NDËRHYRJES SË SHPEJTËKomandanti i grupit të Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë në Shkodër ka mbetur i vrarë në një operacion për arrestimin e autorit të një plagosjeje. Ngjarja ka ndodhur në Obot i Ri në Shkodër, ku i vrarë mbeti Simon Gjeta, ndërsa autor i vrasjes është Ruzhdi Aishta.

Policia e Shkodrës në bashkëpunim me FNSH Shkodër rrethoi banesën e autorit që plagosi 21-vjeçarin, Besar Sherbela në Obot i Ri.

Autori i plagosjes për t’i shpëtuar rrethimit hapi zjarr ndaj policisë dhe si pasojë e zjarrit u plagos rëndë dhe më pas humbi jetën në spital komandanti i grupit të FNSH-së Shkodër, Simon Gjeta. 

Kreu i grupit të FNSH-së në Shkodër, Simon Gjeta rezulton se është qëlluar me plumb në kokë, ndërkohë autori Ruzhdi Aishta nuk është kapur ende. Reparti i Ndërhyrjes së Shpejtë po mbajnë të rrethuar autorinn dhe në vendngjarje kanë mbërritur edhe disa snajpera.

Gjithashtu, drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Haki Çako është nisur drejt qytetit të Shkodrës.


Shkodra Press

Lexuar 13740 here

Te pergjithshme

Qejt e rrugave

Qejt e rrugave

Rozafa Shpuza / Ata sfidojnë indiferentë zhumhurin qytetas e nuk bahen merak se kanë bjerrë amanetin...

Dritëhije

Dritëhije

Zija Vukaj/  Aty në pedonalen e qytetit tim, ku përqafohen dashuritë e feve të mëdha abrahamike,...

Njeriu që thotë “JO”

Njeriu që thotë “JO”

Nga Javier Cerkas Mena  Përgatiti Zija Vukaj   E dimë ç’është intelektuali: bëhet fjalë për një person që,...

SONDAZH

Ku do i bëni pushimet e verës?

Brenda Shqipërisë - 39.1%
Nuk do bëj pushime - 37.9%
Jashtë Shqipërisë - 23%

Votat totale: 87
The voting for this poll has ended on: 20 Aug 2015 - 16:03

VIDEO PROMO

VIDEO PROMO