15 Dhjetor 2018
 Facebook Twitter YouTube 
RAPORTO
Na kontaktoni në info@shkodrapress.com - E hene, 14 Prill 2014 16:36
Na shkruani për çdo shqetësim që doni të bëni publik në info@shkodrapress.com - E merkure, 10 Dhjetor 2014 22:36
E hene, 05 Tetor 2015 15:05

GJYKATA JEP MASËN "ARREST SHTËPIE" PËR ISH-KRYEKOMUNARIN NIKOLL MARKUGjykata e Shkallës së Parë në Shkoder zbuti masën e sigurisë ndaj 9 ish zyrtarëve të komunës Velipojë, të akuzuar për dhënie të lejeve të ndërtimit në kundërshtim me ligji në qendër të plazhit.
Trupa gjykuese e kryesuar nga gjyqtarja Luveda Dardha pasi u njoh me akuzat e ngritura nga prokuroria, e cila përfaqësohej nga prokurori Arben Smaçi, vendosi lehtësimin e masës së sigurisë ndaj ish kreut të komunës Nikoll Marku dhe 8 ish anëtarëve të KRRT-së Velipojë. Për shkak të hetimit dhe përgjimeve që shoqërojnë këtë çeshtje, seanca u zhvillua me dyer të mbyllura.

Gjovalin Bregnaj, Marash Keçi, Dilë Ndoka, Lekë Simoni, Filip Kercunga, Enver Kotrri, Gëzim Sala dhe Emiljan Dashi, të gjithe këto ish-anëtarë të KRRT, Velipojë kanë si masë “detyrim paraqitje”. Megjithatë çeshtja do të shkojë në dyert e gjykatës së Apelit, pasi sërish masa e dhënë nga shkalla e parë nuk pranohet nga të akuzuarit.

Sipas prokurorisë së rrethit në mbledhjet e K.RR.T të Komunës Velipojë ku kanë marrë pjesë të gjithë të akuzuarit kanë votuar pro dhënies së lejeve të sheshit të ndërtimit dhe lejeve të ndërtimit për subjektin “Fishta” sh.p.k, të gjitha këto në vitin 2010.


Shkodra Press

Lexuar 11535 here

Te pergjithshme

Qejt e rrugave

Qejt e rrugave

Rozafa Shpuza / Ata sfidojnë indiferentë zhumhurin qytetas e nuk bahen merak se kanë bjerrë amanetin...

Dritëhije

Dritëhije

Zija Vukaj/  Aty në pedonalen e qytetit tim, ku përqafohen dashuritë e feve të mëdha abrahamike,...

Njeriu që thotë “JO”

Njeriu që thotë “JO”

Nga Javier Cerkas Mena  Përgatiti Zija Vukaj   E dimë ç’është intelektuali: bëhet fjalë për një person që,...

SONDAZH

Ku do i bëni pushimet e verës?

Brenda Shqipërisë - 39.1%
Nuk do bëj pushime - 37.9%
Jashtë Shqipërisë - 23%

Votat totale: 87
The voting for this poll has ended on: 20 Aug 2015 - 16:03

VIDEO PROMO

VIDEO PROMO