15 Dhjetor 2018
 Facebook Twitter YouTube 
RAPORTO
Na kontaktoni në info@shkodrapress.com - E hene, 14 Prill 2014 16:36
Na shkruani për çdo shqetësim që doni të bëni publik në info@shkodrapress.com - E merkure, 10 Dhjetor 2014 22:36
Diel, 27 Dhjetor 2015 23:56

SALLONI I VJESHTËS 2015- EDICIONI i 9-të

Me dt.20 dhjetor 2015 në Galerinë e Arteve të Shkodrës, në praninë e përfaqësuesve të pushtetit lokal, mediave dhe artistëve, u zhvillua konferenca për shtyp e shpalljes së fituesve të “ Sallonit të vjeshtës 2015”, ekspozita ishte mbajtur e hapur nje muaj per art-dashesit. Juria që përcaktoi tre çmimet fituese të edicionit të 9-të të “Sallonit të vjeshtës 2015”përbëhej nga : Z. Artan Shabani, Drejtor i GKA Tiranë; prof. Gazmend Leka, artist, UA Tiranë; z.Ylli Drishti – studjues arti pranë GKA Tiranë. Në emër të jurisë, z.Artan Shabani shpalli veprat fituese të artistëve:

 

Diomen Boriç, çmimi i pare, pikturë, titulli: Pasqyra, objekte te pikturuar nga kujtesa.

 

Fatlum Doçi, çmimi i dyte, pikturë, pa titull

 

Sokol Kola, çmimi i tretë, instalacion, pa titull.

 

 E.T

Shkodra Press

Lexuar 11768 here

Te pergjithshme

Qejt e rrugave

Qejt e rrugave

Rozafa Shpuza / Ata sfidojnë indiferentë zhumhurin qytetas e nuk bahen merak se kanë bjerrë amanetin...

Dritëhije

Dritëhije

Zija Vukaj/  Aty në pedonalen e qytetit tim, ku përqafohen dashuritë e feve të mëdha abrahamike,...

Njeriu që thotë “JO”

Njeriu që thotë “JO”

Nga Javier Cerkas Mena  Përgatiti Zija Vukaj   E dimë ç’është intelektuali: bëhet fjalë për një person që,...

SONDAZH

Ku do i bëni pushimet e verës?

Brenda Shqipërisë - 39.1%
Nuk do bëj pushime - 37.9%
Jashtë Shqipërisë - 23%

Votat totale: 87
The voting for this poll has ended on: 20 Aug 2015 - 16:03

VIDEO PROMO

VIDEO PROMO